Polsko Saudyjska Izba Gospodarcza | Procedury
15375
page,page-id-15375,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Procedury

Procedury wizowe i legalizacyjne

Zasady organizacji misji przyjazdowych i udziału w imprezach wystawienniczych w Arabii Saudyjskiej

  • Strona saudyjska uznaje zaproszenia wystawione przez podmiot saudyjski. Bez przedstawienia takiego zaproszenia nie jest możliwe uzyskanie wiz wjazdowych dla większej grupy firm.
  • Obywatel Arabii Saudyjskiej może zaprosić do 3 firm obcych. W przypadku wykupienia stoiska na imprezie wystawienniczej organizatorzy targów mogą wystawić zaproszenia dla 10 firm polskich.
  • Ambasada RP w Rijadzie może wysłać do Ambasady KAS w W-wie pismo z poparciem dla saudyjskiego wniosku zapraszającego. Natomiast władze saudyjskie są jedynymi właściwymi do podjęcia ostatecznej decyzji o przyznaniu wizy.
  • Procedura wydawania wiz dla misji handlowych, o ile nie są to misje towarzyszące wizycie oficjalnej, jest procesem długotrwałym.
  • Ambasador Arabii Saudyjskiej w Warszawie może decyzją własną wydać tylko kilka wiz.

Wizy oraz legalizacje dokumentów

Prosimy zapoznać się z procedurami wizowymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Arabii Saudyjskiej

visa.mofa.gov.sa

Krolestwo Arabii Saudyjskiej wymaga legalizacji dokumentów  handlowych i eksportowych przez KIG, MSZ oraz wydzial konsularny Ambasady KAS w Warszawie

Szczegóły można znaleźc m.in na stronach Krajowej Izby Gospodarczej

legalizacja.kig.pl/

oraz Ministerstwa  Spraw Zagranicznych  RP

msz.gov.pl/

mapa-saudi-arabia